fbpx
2023-09-06

Przetoka na dziąśle

Jeśli zauważysz w jamie ustnej wybrzuszenie wypełnione ropą lub krwistą wydzieliną, które powoduje dolegliwości bólowe, to najprawdopodobniej stworzyła Ci się przetoka na dziąśle. Czym jest przetoka zębowa? Jakie są przyczyny jej powstawania i jak sobie z nią radzić? W artykule odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. 
2023-09-06

Krwawiące dziąsła – przyczyny i leczenie

Czy przy szczotkowaniu zębów, zdarza Ci się zauważyć krew na dziąsłach? To powszechne zjawisko, które jest niezwykle często bagatelizowane. Krwawienie z dziąseł nie zawsze pojawia się w wyniku urazu mechanicznego. Taki objaw może świadczyć o obecności schorzeń nie tylko w obrębie jamy ustnej, ale i całego organizmu. 
2023-09-06

Stan zapalny zęba

Pulsujący ból zęba odczuwany przy nagryzaniu. Nadwrażliwość na ciepło i zimno powodująca dyskomfort i utrudniająca spożywanie pokarmów. Pojawiające się w obrębie jamy ustnej dolegliwości bólowe mogą świadczyć, że rozwinął się stan zapalny zęba. Co to jest stan zapalny? Jakie są przyczyny jego powstawania i jakie objawy wywołuje? Jak wygląda leczenie stanu zapalnego zęba? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do artykułu. 
2023-09-01

Usuwanie ósemek

Ósemka w jamie ustnej, to trzeci ząb trzonowy, który pojawia się jako ostatni, zwykle w ok. 17-21 roku życia. Często jego wyrzynaniu towarzyszy ból. Ósemki nie pełnią w jamie ustnej żadnej kluczowej funkcji. Mogą natomiast przysporzyć wielu problemów i konieczne będzie ich usunięcie. Usuwanie ósemek jest częstą procedurą stomatologiczną. Wciąż rodzi jednak wiele wątpliwości. Postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania. 
2023-08-30

All on 6

Jak odzyskać pewność siebie w przypadku całkowitego lub częściowego braku uzębienia? Jest kilka metod leczenia bezzębia. Współczesna stomatologia i protetyka oferują rozwiązania, które mogą być nie tylko estetyczne, ale też wyjątkowo komfortowe. Ich zadaniem jest poprawa jakości życia po utracie zębów. Jednym z nich jest All on 6. Chcesz wiedzieć, na czym polega metoda All on 6? Zapraszamy do artykułu. 
2023-08-26

All on 4 – nowe zęby w jeden dzień

Czy możliwe jest swobodne życie bez wstydu i kompleksów po utracie zębów? Specjaliści WellClinic Stomatologia wprowadzają nowatorskie podejście do odbudowy uśmiechu. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii przeprowadzają kompleksowe metamorfozy uśmiechu. Metoda All on 4 oraz All on 6 to rozwiązanie, które umożliwia odtworzenie pełnego łuku zębowego i radykalną poprawę jakości codziennego życia w 1 dzień.
2023-08-24

Próchnica zębów

Próchnica to najczęściej spotykana choroba jamy ustnej. Jest efektem demineralizacji szkliwa wywołanej kwasami wytwarzanymi przez bakterie rozwijające się w płytce nazębnej. Odwapnienie szkliwa zapoczątkowuje próchnicę zębów, prowadzi do powstawania ubytków, uszkodzenia zębiny, a następnie miazgi zęba. Nieleczona próchnica może w konsekwencji prowadzić nawet do utraty zęba.
2023-08-20

Próchnica przyszyjkowa

Wszyscy wiemy, czym jest próchnica. To choroba spowodowana niewłaściwymi nawykami żywieniowymi i nieprawidłową higieną jamy ustnej. Jest najczęstszym powodem powstawania ubytków w zębach. Co to jest próchnica przyszyjkowa zębów i jak ją leczyć? O próchnicy szyjek zębowych mówimy wtedy, gdy zmiany powstają na granicy korony zęba przy dziąśle. 

Umów się na wizytę dentystyczną w WellClinic

Umów wizytę +48 600 700 761