fbpx

All on 6

2023-08-30
Implanty zębów

Spis treści:

 1. Co to jest metoda All on 6?
 2. Różnice między All on 6, a All on 4
 3. Dla kogo implanty All on 6?
 4. Zalety All on 6
 5. Etapy leczenia All on 6
 6. All on 6 – cena
 7. Podsumowanie

Co to jest metoda All on 6?

Metoda All on 6 umożliwia przywrócenie pełnego, funkcjonalnego uśmiechu w trakcie jednej wizyty. All on six stosuje się w przypadku całkowitego bezzębia w łuku zębowym.

Polega na umieszczeniu mostu lub protezy na stałe na sześciu implantach stomatologicznych wstawionych stabilnie w kość szczęki.

Metoda All on 6 to najprościej mówiąc, proteza stała na 6 implantach. 

Leczenie implantologiczne w połączeniu z odbudową protetyczną to szansa na zdrowy i piękny uśmiech w jeden dzień. Dzięki solidnej podstawie z sześciu implantów zębowych stomatolog może umieścić most tymczasowy bezpośrednio po ich wszczepieniu. Gabinet dentystyczny opuszczasz, posiadając nowe zęby! To rozwiązanie pozwala Ci cieszyć się estetycznym uśmiechem do czasu pełnego zagojenia się dziąseł i zamontowaniu stałego uzupełnienia protetycznego.

Proteza mocowana na implantach wykonana w Wellclinic Stomatologia Gdańsk to rozwiązanie, którym możesz cieszyć się długie lata, a nawet całe życie. Musisz pamiętać, że konieczna jest jej odpowiednia konserwacja i pielęgnacja oraz regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym.

Odbudowa uśmiechu

Różnice między All on 6, a All on 4

Implantologia proponuje kilka rozwiązań kompleksowej odbudowy protetycznej z wykorzystaniem implantów w kości żuchwy lub szczęki.

Implanty zębów mają za zadanie stworzenie stabilnej, mocnej podstawy pod cały łuk zębowy.

Liczba implantów będzie zależała od gęstości kości pacjenta. Im słabsza kość, tym więcej implantów trzeba wszczepić, aby zminimalizować ryzyko ich przeciążenia. Zastosowanie większej liczby implantów wiąże się z wyższym kosztem leczenia, ale jest to rozwiązanie bardziej stabilne i wytrzymałe.

Zamocowanie mostu na 6 śrubach określa się jako All on 6. W przypadku umieszczenia protezy na 4 implantach jest to metoda All on 4.

Różnice między All on 4 i All on 6 polegają na liczbie implantów, jaką lekarz będzie wszczepiać w kość.

Decyzję, jaką ilość implantów trzeba wszczepić, aby bezpiecznie utrzymać protezę, podejmuje specjalista na podstawie szczegółowej oceny jakości kości oraz stanu zdrowia pacjenta.

Dla kogo implanty All on 6?

Proteza stała na implantach jest jednym z najbardziej zaawansowanych, ale też najdoskonalszych uzupełnień protetycznych. Zastanawiasz się, dla kogo metoda All on six będzie najlepszym rozwiązaniem? Dla każdego pacjenta, który boryka się z problemem zupełnego bezzębia, lub stoi przed groźbą utraty wszystkich zębów. Również dla tych, których uzębienie szczątkowe nie jest już możliwe do poddania leczeniu zachowawczemu.

Metamorfozie uśmiechu za pomocą metody All on 6 niestety nie może poddać się każdy. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia procedury jest znaczny, nieodwracalny zanik kości. W takim wypadku może być konieczne przeprowadzenie dodatkowych zabiegów augmentacji kości.

Dzięki jej odbudowaniu implanty zębowe zyskają odpowiednią stabilność, a odbudowa protetyczna trwałość i funkcjonalność.

Pacjenci z nieodpowiednim stanem jamy ustnej, posiadający infekcję, próchnicę oraz choroby przyzębia również nie mogą skorzystać z metody All on six. Przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego konieczne jest wyleczenie powyższych dolegliwości jamy ustnej.

Zalety All on 6

Procedura All on 6, umożliwia kompleksowe metamorfozy uśmiechu. Odtworzenie pełnego uśmiechu sprawia, że zyskujesz pewność siebie i lepsze samopoczucie.

Most na implantach jest niezwykle estetyczny i w doskonały sposób odwzorowuje naturalne zęby. Odbudowa protetyczna przygotowywana indywidualnie, ma za zadanie jak najdokładniej przypominać Twoje prawdziwe uzębienie.

Proteza stała na 6 implantach to rozwiązanie niezwykle komfortowe w porównaniu do tradycyjnej, ruchomej protezy zębowej. Uzupełnienie jest osadzane w łuku zębowym na stałe. Most jest trwale i nieruchomo umieszczony na stabilnie osadzonych w kości implantach. Umożliwia to zachowanie najwyższej retencji.  Nie ma ryzyka przesunięcia lub wypadnięcia protezy i doprowadzenia do kłopotliwej sytuacji. Zyskujesz spokój i wygodę podczas codziennych czynności, mówienia i jedzenia.

Odbudowy All on 6 nie trzeba wyjmować na noc jak w przypadku tradycyjnej protezy. O uśmiech dbasz tak samo, jak o naturalne zęby.

Odzyskujesz pełną funkcjonalność jamy ustnej. Możesz bez obaw gryźć, żuć i przełykać pokarmy. Ma to korzystny wpływ na prawidłowy proces trawienia, a co za tym idzie na funkcjonowanie całego organizmu.

Proteza na implantach nie zawiera akrylu umieszczonego na podniebieniu. Dzięki czemu nie odczuwasz dyskomfortu i nie masz problemów z mówieniem.

Etapy leczenia All on 6

Wiesz już, na czym polega metoda All on 6, ale masz wątpliwości co do samego zabiegu. Procedura składa się z kilku części.

W klinice Wellclinic Stomatologia zawsze przed rozpoczęciem leczenia odbywasz konsultację z lekarzem implantologiem. Ocenia stan Twojej jamy ustnej i wykonuje niezbędne badania, konieczne do szczegółowej diagnostyki. Specjalista zapyta również o twoje preferencje i oczekiwania i cele względem leczenia.

Jakie są kolejne Etapy leczenia All on 6 w Wellclinic Stomatologia Gdańsk?

 1. Przygotowanie planu leczenia: Na początku implantolog opracowuje szczegółowy plan Twojej metamorfozy. Ustala na ilu implantach, 4 lub 6, zostanie osadzona odbudowa protetyczna i z czego zostanie wykonana.
 2. Implantacja: Wszczepienie implantów w kość jest głównym etapem procedury. Aby zabieg był bezbolesny, lekarz stosuje znieczulenie. Implanty wstawione w odpowiednim miejscu, mogą zostać od razu obciążone. W dniu zabiegu umieszcza się na nich most tymczasowy, który posłuży Ci jako odbudowa na czas gojenia się dziąseł.
 3. Osteointegracja: Przez kilka miesięcy od wstawienia implantów trwa proces gojenia. To ważny czas, w którym implanty łączą się z kością, umożliwiając stworzenie stabilnej, mocnej podstawy dla protezy.
 4. Abutmenty: W kolejnym etapie, po zakończeniu procesu gojenia, na wierzchołkach implantów montuje się specjalne łączniki tzw. abutmenty. To do nich zostanie przymocowana proteza stała.
 5. Most stały: W kolejnym kroku na przygotowanej podstawie umieszcza się wykonany wcześniej w pracowni protetycznej most stały. Proteza przygotowywana jest indywidualnie i dopasowywana do dokładnych wymiarów każdego pacjenta. W przypadku protez All on 6 wykonuje się je z materiałów jak najdokładniej imitujących naturalny uśmiech.

Po zakończonej procedurze każdy pacjent powinien pamiętać o regularnych kontrolach dentystycznych. Wizyty w gabinecie są niezbędne do zapewnienia pełnej konserwacji protezy. Nie zapomnij o prawidłowej higienie jamy ustnej. Dzięki stosowaniu się do zaleceń stomatologa masz możliwość cieszenia się z efektów zabiegu przez wiele lat.

All on 6 – cena

Metoda All on 6 uchodzi za najlepsze możliwe rozwiązanie odbudowy protetycznej w przypadku bezzębia. Koszt leczenia będzie wyższy niż wykonanie protezy ruchomej, ale jego zalety powinny to wynagrodzić.

Cena metamorfozy All on six będzie różnić się w zależności od liczby wszczepionych implantów, długości mostu i materiałów wykorzystanych do wykonania odbudowy protetycznej. Chcesz wiedzieć ile kosztuje All on 6 w Klinice Wellclinic Stomatologia Gdańsk? Skontaktuj się z naszymi doradcami i umów na konsultację z lekarzem implantologiem. Po dokładnej ocenie Twojego stanu uzębienia przygotuje indywidualny plan i odpowiadający mu koszt leczenia.

Podsumowanie

W Klinice Wellclinic Stomatologia Gdańsk wykorzystujemy wyłącznie implanty renomowanych marek, na które dajemy wieloletnią gwarancję. Współpracujemy ze sprawdzonymi laboratoriami protetycznymi. Zabiegi przeprowadzają lekarze z odpowiednią wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Redefiniujemy standardy, wprowadzając nowatorskie podejście do odbudowy uśmiechu. Wszystko po to, aby umożliwić ci osiągnięcie szybkich i trwałych rezultatów.

Umów wizytę +48 600 700 761