fbpx

All on 4 – nowe zęby w jeden dzień

2023-08-26

Spis treści:

 1. Co to jest metoda All on 4?
 2. Dla kogo implanty All on 4?
 3. Zalety All on 4
 4. Etapy leczenia All on 4
 5. All on 4 – cena
 6. Podsumowanie

Co to jest metoda All on 4?

Borykasz się z dużymi brakami w uzębieniu, a może stoisz przed koniecznością usunięcia wszystkich zębów w łuku? Z przerażeniem myślisz, o perspektywie noszenia ruchomej protezy i związanym z tym dyskomfortem? Współczesna stomatologia i protetyka oferują rozwiązania dające szanse na swobodne życie po utracie zębów. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii leczenia implantologicznego możesz odzyskać swoje uzębienie na stałe, zachowując jego naturalny wygląd i pełną funkcjonalność. Brzmi nieprawdopodobnie?

Dowiedz się, jakie masz możliwości i co to jest metoda All on four.

Metoda All on 4 to nazwa procedury osadzania stałej odbudowy protetycznej na czterech implantach. Stosowana jest w przypadku całkowitego bezzębia w łuku szczęki lub żuchwy. Dzięki odpowiedniemu rozłożeniu sił na podparciu z 4 lub 6 wszczepionych w kość implantów odbudowa jest niezwykle mocna. Siła zgryzu pozostaje prawie niezmieniona w porównaniu do naturalnych zębów.

Zabieg wszczepienia implantów w odpowiedni sposób, umożliwia natychmiastowe ich obciążenie mostem tymczasowym. Cieszysz się estetycznym uśmiechem, od razu po wyjściu z gabinetu.

Do budowy protezy stałej na 4 implantach wykorzystuje się najwyższej jakości materiały takie jak tytan, porcelana czy akryl. Przy stosowaniu się do zaleceń lekarza, zachowaniu odpowiedniej higieny i regularnych wizytach kontrolnych możesz cieszyć się kompleksową metamorfozą uśmiechu przez wiele długich lat.

Dla kogo implanty All on 4?

Przed Tobą wizja utraty wszystkich zębów? Z przerażeniem szukasz najlepszych sposobów na ich odbudowę? Wiesz, że protezy All on 4 gwarantują piękny uśmiech i komfort użytkowania przez lata. Zastanawiasz się, czy to rozwiązanie jest odpowiednie dla Ciebie? Sprawdź, dla kogo przeznaczone są implanty All on 4.

Metoda All on four dedykowana jest wszystkim tym, którzy stoją przed koniecznością utraty wszystkich zębów szczęki lub żuchwy. Ta zaawansowana procedura może być doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich pacjentów stojących przed groźbą bezzębia.

Musisz jednak pamiętać, że to lekarz stomatolog, na podstawie szczegółowej analizy Twojego stanu zdrowia, oceni możliwość przeprowadzenia zabiegu i wybór odpowiedniej metody: All on 4 lub All on 6 oraz zdecyduje, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie odpowiednie. Jeśli wykluczy jakiekolwiek przeciwwskazania, będziesz mógł rozpocząć leczenie.

Zalety All on 4

Zabieg All on 4 pozwala na trwałe odtworzenie w pełni funkcjonalnego, estetycznego uśmiechu. Największą zaletą leczenia metodą All on 4 jest fakt, że odbudowa w doskonały sposób naśladuje nasze naturalne zęby. Nie zmienia smaku potraw i w odczuwalny sposób siły gryzienia. Zachowujemy standardową higienę jamy ustnej. Nasze codzienne czynności higienizacyjne pozostają bez zmian. Odbudowy protetycznej All on 4 nie wyjmujemy do czyszczenia — myjemy ją, jak naturalne zęby.

Implanty zębowe umieszczone w kości sprawiają, że odbudowa w systemie All on 4, jest zamontowana na stałe. Nie ma ryzyka jej przesunięcia, ani wypadnięcia z jamy ustnej. Zyskujemy pełną funkcjonalność — możemy bez skrępowania gryźć, mówić i się uśmiechać. Zachowujemy komfort użytkowania i pewność, że odbudowa nie wypadnie, doprowadzając do krępującej sytuacji.

System All on 4 to procedura, która zakłada umieszczenie implantów we właściwym miejscu, pod odpowiednim kątem. Metoda ta pozwala na umieszczenie tymczasowego mostu w dniu zabiegu chirurgicznego, bezpośrednio po ich wszczepieniu. Dzięki temu już w ciągu jednego dnia odzyskujesz estetyczny uśmiech

Dzięki nowemu uśmiechowi poprawiasz swój wizerunek. Zyskujesz pewność siebie i otwierają się przed Tobą nowe możliwości zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Etapy leczenia All on 4

Procedura leczenia metodą All on four jest indywidualnie dopasowywana do każdego pacjenta. Przebieg i czas wykonania zabiegu może się różnić w zależności od Twoich potrzeb i złożoności przypadku. W naszej klinice leczenie All on 4 składa się z następujących etapów:

 1. Konsultacja i badanie — pierwszym krokiem jest wizyta w gabinecie stomatologicznym. Implantolog ocenia stan Twojej jamy ustnej. Omówi Twoje cele i oczekiwania względem zabiegu. Może od razu wykonać niezbędne badania diagnostyczne takie jak: radiografia, tomografia komputerowa oraz ocena gęstości kości.
 2. Planowanie leczenia — kolejnym etapem jest stworzenie indywidualnego planu leczenia dostosowanego do Twoich potrzeb i oczekiwań. Implantolog opracowuje go na podstawie wyników badań i oceny Twojej jamy ustnej. Na tym etapie ustalona zostanie liczba implantów i ich umiejscowienie, a także rodzaj użytej odbudowy protetycznej.
 3. Wstawienie implantów — najważniejszym krokiem jest leczenie implantologiczne. W kość wszczepia się 4 lub 6 implantów, w zależności od procedury. Implantolog umieszcza śruby z najwyższą precyzją dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Natychmiast po wszczepieniu implantów, lekarz może umieścić na nich most tymczasowy. Odbudowa umożliwi Ci komfortowe funkcjonowanie do czasu pełnego zagojenia dziąseł. Okres gojenia trwa od 3 do 6 miesięcy.
 4. Umieszczenie abutmentów — po zakończeniu procesów gojenia, na wierzchołkach implantów umieszcza się specjalne łączniki. Abutmenty będą służyły do zamocowania odbudowy protetycznej na implantach.
 5. Wykonanie protezy — Twoja proteza jest przygotowywana indywidualnie, aby jak najdokładniej odwzorowywać naturalny uśmiech. Protetyk wykorzystuje materiały imitujące kolor zęba i umożliwiające zachowanie ich prawidłowych funkcji.
 6. Odbudowa uzębienia — Na tym etapie na nałożone na zębach abutmenty zakłada się most ostateczny. Praca protetyczna jest umieszczana na zębach na stałe, tworząc stabilny, funkcjonalny i estetyczny uśmiech.

Po zakończeniu procesu leczenia All on 4 musisz pamiętać o zachowaniu prawidłowej higieny jamy ustnej. Aby jak najdłużej cieszyć się efektami zabiegu, należy monitorować stan implantów oraz protezy, a także zapewnić im odpowiednią konserwację. W tym celu niezbędne będą regularne wizyty kontrolne w klinice stomatologicznej.

All on 4 – cena

Cena All on 4 zawsze będzie ustalana indywidualnie. W jej skład wchodzi zawsze część chirurgiczna leczenia oraz jego część protetyczna, a także procesy około zabiegowe np. konieczność ekstrakcji zębów lub leczenia zachowawczego przed samym zabiegiem. Łączny koszt All on 4 i All on 6 może się różnić w zależności od tego, jakie implanty zębów zostaną użyte, z jakich materiałów wykonano odbudowę protetyczną i jakie procedury obejmowało leczenie.

Jeśli chcesz wiedzieć, ile kosztuje All on 4, umów się na konsultację z chirurgiem stomatologicznym. Specjalista na podstawie Twoich potrzeb i preferencji, zaproponuje najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie i przygotuje Twój indywidualny koszt leczenia.

Podsumowanie

Marzysz o zachowaniu pełnego uzębienia, które jest niezawodne i estetyczne? WellClinic Stomatologia opracowała nowatorską procedurę WellSmile Concept, dzięki której masz możliwość pełnej metamorfozy swojego uśmiechu. Metoda All on 4 i All on 6 w Gdańsku, w rękach doświadczonych specjalistów to szansa na piękny, olśniewający uśmiech.

Umów wizytę +48 600 700 761